13 stycznia

O bezproduktywnym renesansie


Ładna piosenka, prawda? Mnie się bardzo podoba. Pan Bolton, który jest niezwykle wrażliwym i wyrazistym artystą, informuje w niej, że "jest czas miłości i czas, kiedy trzeba pozwolić tej miłości odejść" oraz apeluje, żeby "odpuścić i pozwolić rozpocząć się nowemu dniu"… Bardzo słuszne wezwanie! Wybór tej piosenki to przekorna prowokacja z mojej strony, zważywszy na to, że… O ironio losu! Mogę w zasadzie powiedzieć - i nie będę w błędzie - że przeżywam od kilku miesięcy renesans uczuć do Szarookiego. Zaoczny i kompletnie bezproduktywny. Ale czy na pewno bezproduktywny? Nie uwolnię się dziś od lakoniczności i nie rozkminię tego, bo:

Odbyłem dziś dwugodzinną rozmowę telefoniczną z przyjacielem. Jestem oszołomiony wiadomościami.  Muszę je w sobie przetrawić, przespać się z nimi i może jutro coś o tym napiszę. Z szoku muszę wyjść.

Odkryłem, że Brązowooki miał urodziny dziesięć dni temu. Życzę mu w myślach wszystkiego najlepszego - szczególnie odwagi… I tyle w temacie jego urodzin.

Z całego tego blogowania najlepiej, mam wrażenie, wychodzą mi tytuły...

8 komentarzy:

 1. Nie tylko tytuły wychodzą najlepiej, piszesz bo lubisz, a ja lubie to czytać. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. To miłe, co napisałeś. Czytam sobie Twojego bloga - bardzo mi sie podoba. Zresztą zostawiam na nim swój ślad, więc juz pewnie wiesz. Ostatnie zdanie powyższego posta podtrzymuję, szczególnie w konfrontacji z Twoim blogiem. Odpozdrawiam:)

   Usuń
 2. Czasami tytuł robi wszystko :) a później tylko deser :) odetchnij

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł przyciągnął ale i post wciągnął.
  Bezproduktywny renesans uczuć? Hm... to się jeszcze okaże. Z czasem.

  OdpowiedzUsuń
 4. A może to nie renesans tylko echo byłych bardzo silnych przeżyć? Tak też miewałam.
  Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :)
  iw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że masz rację iw, to takie renesansowe echo silnych przeżyć - tęskne i ckliwe, ale nie mogę powiedzieć, że przykre. Dzięki za odwiedziny i równiez życze dobrej niedzieli. Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. A piosenka faktycznie bardzo piękna

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Bzdetnik , Blogger