03 stycznia

Postanowienie noworoczne

Czyniąc zadość prastaremu słowiańskiemu zwyczajowi, w Sylwestrowy wieczór uczyniłem noworoczne postanowienie i obiecałem sobie sadzić więcej warzyw. Jakoże w starym roku nie zasadziłem żadnego, a przedwczoraj w górach zasiałem w doniczce kolendrę, postanowienie wypełniłem w 100% już pierwszego dnia nowego roku. Bardzo to pozytywnie wpłynęło na moje poczucie optymizmu oraz własnej wartości… 

13 komentarzy:

 1. A kolendra to warzywo? Zawsze mi się wydawało, że to zioło raczej. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zioło, zioło, ale nie mów tego tam u mnie w górach Aberfeldziu, bo nie znając kolendry, mówią tam o niej "jakieś warzywo", zatem postanowienie mam zaliczone i nie dam sobie tego wydrzeć ani ziołem (nie lubię!) ani innymi używkami:)

   Usuń
 2. To jak na samym poczatku roku Ty juz tak, to co to bedzie pózniej!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. No ale tak wszystko od razu wypełnić i zostać bez celu na nowy rok? Może być tak chociaż sadził codziennie po jednym ziarenku tej kolendry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Adam, zioła się nie liczą i nie wmawiaj mi tu :P. Posiej marchewkę albo pietruszkę, to uznam, że się wywiązałeś :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. eM ani ziołem, ani warzywem, ani żadną inną używką wydrzeć tego sobie nie dam:) Marchewkę? U mnie? Na parapecie? Nawet gdybym posiał to i tak nie wzeszłaby, bo zapomniałbym o podlewaniu:)

   Usuń
  2. U mnie na parapecie rośnie burak i seler naciowy, u Ciebie mogłaby marchewka. Upieram się :P zioło to nie warzywo :P

   Usuń
  3. A korzonek owej kolendry, który podobnie jak i natkę spożyć można? Czy to nie podpadnie już pod warzywko eM? Obiecuję, że go pożrę:D

   Usuń
  4. Podobno to zioło o wielkiej mocy, jedz i miej moc :P

   Usuń

Copyright © 2016 Bzdetnik , Blogger