26 lipca

Szybki przelot

Jestem zafascynowany retoryką Rosjan w sprawie dopingu, ale też w każdej innej ich dotyczącej. Twierdzenia, że białe jest czarne, a czarne białe, wygłaszane spokojnie, stanowczo i konsekwentnie, robią wrażenie. Owa retoryka, rodem z najlepszych lat bolszewizmu, miewa się tam znakomicie. Muszę przyznać, że wznieśli cynizm do poziomu sztuki.

***

Szarooki podpisał w Paryżu kontrakt na 5 lat, zostaje tam więc, jak można się było spodziewać. Aktualnie spędza część swojego urlopu w Bieszczadach: Polańczyk nad Soliną, Cisna, Wetlina, połoniny. Trochę żeglowania, trochę pluskania i dużo wędrowania po górach – tak jak lubi. Brązowooki również spędzi poza ojczyzną następne pięć lat, bowiem, jak się okazało, robi na obczyźnie specjalizację, którą zakończy doktoratem.

***

Luśka nauczyła się piszczeć swoim ulubionym barankiem. Zapiszczałem nim raz, Luśka ze zdziwienia uszy podniosła, a potem przez pół dnia kombinowała aż zlokalizowała element piszczący w baranku i nauczyła się go obsługiwać. Teraz nosi go po domu i popiskuje. Zdolna Luśka.

4 komentarze:

  1. Retoryka Rosjan dość często opiera się na zaprzeczaniu, wyjazd bliskiej osoby- smuteczek, ale to, co naprawdę nie da Ci teraz spokoju to Luśka i jej baranek. Wiem, co mówię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Luśka nacieszyła sie popiskiwaniem na baranku i nie nadużywa tej rozrywki - aktualnie popiskuje na nim tylko wtedy, jak domaga się rzucania nim w celach aportowych:)

      Usuń

Copyright © 2016 Bzdetnik , Blogger