23 stycznia

SOS dla Michała

Michał obchodzi dziś 37 urodziny. Dzielnie walczy ze stwardnieniem rozsianym, które pożera jego sprawność w szybkim tempie. Jeszcze dwa lata temu zdrowy, teraz już zmuszony do chodzenia z balkonikiem, bo stwardnienie dobrało się do jego równowagi i koordynacji ruchowej, przy okazji nadgryzając też jego wzrok i pamięć. Aby spowolnić postępy tej strasznej choroby potrzebuje intensywnej rehabilitacji w ośrodku specjalizującym się w rehabilitowaniu cierpiących na SM - Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Bornem Sulinowie. NFZ refunduje tam zabiegi rehabilitacyjne, jednakże pobyt, wyżywienie i dojazd musi opłacić sam. Koszt turnusu bez rehabilitacji to 3200 zł. Dla niego kwota niebotyczna. Gdybyś chciał Drogi Czytelniku wesprzeć Michała w jego walce, poniżej jest link, który przeniesie Cię na stronę, na której będziesz to mógł uczynić. W zeszłym roku udało się uzbierać te pieniądze, głęboko wierzę, że w tym roku również tak się stanie. Dziękuję.

16 komentarzy:

 1. Chapeau bas dla Ciebie za ten tekst! A pieniądze muszą się uzbierać, to przecież nie jest jakaś wielka kwota. Lecimy wpłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie? Ja nic nie zrobiłem poza wpłaceniem i powieleniem u siebie. To dla Moni chapeau bas (http://skorpionwrosole.blogspot.com), bo to ona tu jest spirytusowym movensem:)

   Usuń
  2. Dzięki za przyłączenie się.

   Usuń
 2. Dorzuciłam grosik i info na fb. Kto nie da rady, jak nie my :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Blanka. Ty jak zawsze niezawodna.

   Usuń
  2. Dzujękuję :*
   Tak, Blanka pomogła w zeszłym roku Michałowi. I wysłała piękną kartkę. Michał mieszka już gdzie indziej, tak informacyjnie. Teraz mieszka wyżej, ale ma windę.

   Usuń
 3. okidoki tylko dostanę przelew za pisanie i puszczam dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Ciebie eM też można jak na Zawiszę

   Usuń
  2. Tak, ale musiałam się moim honorarium podzielić z innymi potrzebującymi i rozdzieliłam po kawałku :( bo nie mogłam sobie inaczej z tym poradzić, sobie w środku.

   Usuń
  3. wszystkie te kawałki są bezcenne, bo z serca

   Usuń
 4. A czy prócz finansowo można jakoś pomóc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie wiem, ale gdybyś mógł odezwać się do Moniki http://skorpionwrosole.blogspot.com Ona będzie umiała powiedzieć, bo jest z Michałem w kontakcie.

   Usuń
  2. Tomku, dzięki! :)
   Napisz do mnie: uslugiliterackie małpa gmail.com

   Usuń
  3. Ok, dzięki już wysłałem maila.

   Usuń

Copyright © 2016 Bzdetnik , Blogger